Blog06Kvě

Ze Smart City profituje Písek i jeho občané

Datum: 06.05.2018 Kategorie: Blog

Písek se stává synonymem pro chytré město. Připojil se ke konceptu Smart Cities, využívá moderní technologie a investuje do budoucnosti své i svých občanů. Propagátorem myšlenky chytrého města ve vedené radnice je místostarosta Josef Knot, který význam Smart City vysvětluje:

Přečíst celé ⇾
30Dub

Buď Smart v Písku: Aktuální projekty

Datum: 30.04.2018 Kategorie: Blog

V kuchyni kanceláře Smart Písek se vaří spousta technologických dobrot, které mají za cíl zlepšit fungování procesů ve městě, ušetřit náklady, ale přemýšlí se zde také nad tím, jak usnadnit život ve městě Písek jeho občanům a návštěvníkům. Aktuálně se připravuje několik zajímavých projektů. Dnes vám nabídneme základní přehled pěti vybraných, na nichž se ve Smart kanceláři intenzivně pracuje.

Přečíst celé ⇾
24Dub

Buď Smart v Písku: Co si představit pod pojmem Smart City?

Datum: 24.04.2018 Kategorie: Blog

Smart City. Když tato slova zazněla ve spojitosti s Pískem před časem poprvé, nikdo přesně nevěděl, co si pod pojmem „chytré město“ představit. V Písku se o něm totiž začalo hovořit v době, kdy nebylo možné příliš srovnávat. V České republice se hledala pilotní města a nikdo nemohl ukazovat konkrétní příklady.

Přečíst celé ⇾
30Bře

Smart Písek je investicí do naší budoucnosti

Datum: 30.03.2018 Kategorie: Blog

Stejně, jako si většina společnosti nedokázala představit dnešní osobní počítače v době, kdy výpočetní technika zabírala několik místností, a neuměla si představit možnosti současných chytrých telefonů, jejichž jedinou přidanou hodnotou před lety byla absence drátu, je dnes pro Písečáky složité proniknout pod povrch pojmů jako Smart City nebo Smart Písek.

Přečíst celé ⇾
12Říj

Smart city: Jak se z obyčejných měst stávají chytrá místa pro život?

Datum: 12.10.2017 Kategorie: Blog

Představte si, že ráno projedete město na zelenou vlnu a systém ve vašem autě vás navede na volné parkovací místo. Bez stresu zastavíte u kanceláře, během pracovní doby dobijete svůj elektromobil a odpoledne se proběhnete v parku na čistém vzduchu. Vítejte ve smart city, chytrém městě, kterému podle všeho patří budoucnost.

Přečíst celé ⇾