Písecký dopravní portál byl oceněn Zlatým erbemPopulární soutěže o nejlepší webové stránky, elektronické služby měst a obcí nebo webové turistické prezentace Zlatý erb slaví 20. výročí a Písek je znovu u toho. V krajském kole soutěže byly oceněny dva přihlášené projekty. Kancelář Smart Písek si dokonce odnesla cenu za vítězství v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba.


„Přihlásili jsme se do soutěže Zlatý Erb s webovým rozhraním navigačního systému - tedy dopravním portálem. Umístili jsme se společně s prachatickým projektem interaktivní mapy kontejnerů na tříděný odpad na dělené první pozici. Díky vítězství postupujeme do celostátního kola, jehož výsledky budou slavnostně vyhlášeny 9. dubna na konferenci ISSS v Hradci Králové, “ uvedl garant oblasti informační technologie Miloš Prokýšek, který za kancelář Smart Písek ocenění převzal.

V soutěži úspěšný dopravní portál, který můžete navštívit na adrese parkovani.pisek.eu, nabízí souhrnné informace o parkovištích, jejich kapacitě, o ceně za parkování a v některých případech také o aktuální obsazenosti parkovacích míst.

„Rád bych odborníkům ze Smart kanceláře poděkoval za úsilí, s nímž se projektům věnují. Podobná ocenění ukazují, že jejich práce má smysl a je kvalitní," řekl místostarosta města Písek Josef Knot na adresu městem zřízené organizační složky.

Město Písek získalo ocenění také za vlastní webovou stránku, která skončila za táborskou a prachatickou na třetím místě. V této kategorii ale Písek do republikového kola nepostoupil.