Projekty v realizaciRe-Value

Datum: 08.04.2024 Kategorie: Projekty v realizaci

Projekt Re-Value se snaží nově definovat zhodnotit městské prostředí pomocí integrace sociálních, ekonomických a environmentálních hledisek. Podporou transparentního rozhodování, využitím technologií a dat, posílením postavení komunit a upřednostněním udržitelnosti si projekt klade za cíl vytvořit města, která budou nejen klimaticky neutrální, ale také sociálně inkluzivní.

Přečíst celé ⇾
05Pro

METACITY

Datum: 05.12.2023 Kategorie: Projekty v realizaci

Cílem projektu jsou digitální inteligentní městské služby v metaverzu - řešení pro zlepšení efektivity služeb za účelem zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních měst.

Přečíst celé ⇾

Písek se připojil k evropskému projektu Re-Value

Datum: 17.03.2023 Kategorie: Projekty v realizaci

Město Písek se v tomto roce oficiálně připojilo k projektu Re-Value, ve kterém bude po boku vybraných evropských měst řešit na konkrétních lokalitách aplikaci urbanistických a klimatických opatření pro trvale udržitelný rozvoj s cílem vytvoření optimálně přívětivého města s důrazem na budoucí klimatickou neutralitu.

Přečíst celé ⇾

Podnikni to!

Datum: 03.03.2022 Kategorie: Projekty v realizaci

Město Písek ve spolupráci s Podnikni to! zorganizovalo v polovině září 2021 pro občany města a přilehlých obcí první kurz podnikavosti.

Přečíst celé ⇾

SECAP: Akční plán pro udržitelnou energii a klima

Datum: 21.06.2021 Kategorie: Projekty v realizaci

Město Písek přistoupilo v roce 2017 k Paktu starostů a primátorů. Pakt starostů a primátorů v oblasti klimatu a energetiky je nejrozsáhlejší světovou iniciativu v oblasti klimatu a energetiky měst a obcí, sdružuje tisíce místních i regionálních samospráv. Jedním ze závazků v rámci tohoto paktu je vypracovat do 2 let Akční plán pro udržitelnou energii a klima.

Přečíst celé ⇾

Komunitní energetika

Datum: 15.06.2021 Kategorie: Projekty v realizaci

Komunitní energetika je pojem, který se objevuje čím dále častěji. A co se za ním skrývá? Jednoduše společná výroba a spotřeba elektrické či jiné energie.

Přečíst celé ⇾

Sdílená kola v Písku II

Datum: 01.05.2021 Kategorie: Projekty v realizaci

Sdílená kola jsou dalším doplňujícím prostředkem veřejné dopravy, který bude možné pro pohyb po městě využívat. V kombinaci se stávající autobusovou dopravou se podaří dosáhnout žádoucího synergického efektu. Pohybovat se po Písku tak bude efektivnější, časově i místně variabilnější a může zaujmout i další typy cestujících,“ konstatoval Patrik Horažďovsky, garant v oblasti mobility Smart Písek.

Přečíst celé ⇾
<< předchozí 1 2 následující >>