Podnikni to!Datum: 03.03.2022 Kategorie: Projekty v realizaci

Město Písek ve spolupráci s Podnikni to! zorganizovalo v polovině září 2021 pro občany města a přilehlých obcí první kurz podnikavosti.


Kurzem prováděl zkušený podnikatel z Písku s dlouholetou praxí. Účastníci se pod jeho vedením na vlastním projektu naučili postupy, jak lze podnikání nastartovat s minimem rizika a zbytečných investic. Navíc se díky letitým zkušenostem lektora kurzu mohou vyhnout největším chybám v začátcích a také budou mít dostatek prostoru probrat směřování vlastního projektu.

Kurz se drží jednoduchého pravidla: minimum teorie, maximum praxe. Až 80 % z více než 6000 absolventů kurzů Podnikni to! dále aktivně rozvíjí vlastní projekt. Celkem 5 setkání proběhlo jednou týdně vždy ve čtvrtek. První workshop odstartoval ve čtvrtek 16.9.2021 v 17:30 v Městské knihovně. Účast byla díky podpoře města Písek zdarma. Zájemci o kurz se mohli přihlásit na webu podniknito.cz na podstránce s názvem Podnikni to! v Písku nebo jednoduše napsat na e-mail platenikova@podniknito.cz.

Celkem bylo vybráno do kurzu 26 lidí ze 47 zájemců a z toho 21 úspěšně absolvovalo kurz. Druhé kolo tohoto kurzu se rozběhne 24.3.2022. V rámci následné podpory vznikla skupina Klub podnikavců, do které vstoupilo 6 účastníků kurzu.