Písecký Dopravní portál uspěl v celostátním kole soutěže Zlatý erbNa konferenci ISSS 2018 v Hradci Králové dne 9. dubna byly slavnostně vyhlášeny výsledky již 20. ročníku soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Město Písek do soutěže přihlásilo projekt Navigační systém parkování, respektive Dopravní portál, s nímž vyhrálo krajské kolo a v celostátní konkurenci obsadilo 2. místo v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba.


“Je to velký úspěch, kterého si vážíme. Toto ocenění dokazuje dlouholetou koncepční práci Smart složky, za což bych chtěl jejím členům poděkovat,“ řekl místostarosta města Písek Josef Knot, který v Hradci Králové přebíral cenu společně s garantem oblasti informační technologie Smart kanceláře Milošem Prokýškem.

V soutěži úspěšný dopravní portál, který můžete navštívit na adrese parkovani.pisek.eu, nabízí souhrnné informace o parkovištích, jejich kapacitě, o ceně za parkování a v některých případech také o aktuální obsazenosti parkovacích míst. „Dopravní portál je součástí unikátního systému, který je na základě sběru anonymních dat od mobilního operátora schopen navádět řidiče na volná parkovací místa v širším centru města Písek s přesností až 96 %,“ doplnil Josef Knot.

V oblasti parkování však město Písek připravuje i další novinky, které se budou týkat rozšíření nabídky možností, jak za parkování zaplatit. „Rádi bychom řidičům usnadnili placení parkovného, a proto připravujeme řešení, které umožní používat v Písku hned několik mobilních aplikací. Řidiči si budou moct vybrat službu, která jim vyhovuje nejvíce,“ popsal Miloš Prokýšek novinku, která doplní možnosti uhradit parkováni hotovostí a platební kartou.

Soutěže Zlatý erb se letos zúčastnily obce a města ze všech 14 krajů ČR. Celkově se prezentovalo 430 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb.

Petr Brůha, Smart Písek