Hlava v PískuPodívat se do úkrytu a zjistit o něm mnoho zajímavostí mohli lidé v pondělí 3. října v 15.30 hodin. Právě prohlídkou tohoto místa v Písku startovala celotýdenní akce s názvem Hlava v Písku. Lidé mohli nahlédnout i do dalších míst spadajících pod správu města, do nichž se běžně nepodívají.


Kancelář Smart Písek připravila na začátek října už druhý ročník týdenní akce nazvané Hlava v Písku. Uskutečnila se od 3. do 7. října a jejím cílem bylo ukázat veřejnosti město z jiné stránky. „Hlava v Písku nabídne jedinečnou možnost navštívit řadu míst spadajících do správy města, kam se běžně není možné dostat. V programu byly například prohlídky Píseckých hor na téma „Obnova píseckých lesů po kůrovcové kalamitě“, polytechnického centra na ZŠ T. Šobra a řemeslných dílen na ZŠ Svobodná nebo dokončené soustavy Purkratických rybníků. Zavítat bylo možné i do divadla Fráni Šrámka, protiatomového krytu v kině Portyč nebo do Teplárny Písek,“ řekla Terezie Hroudová z kanceláře Smart Písek. 
Na programu byla prohlídka kompostárny u Smrkovic, třídírny odpadu na skládce Vydlaby, exkurze do malé vodní elektrárny u Václavského jezu a den otevřených dveří základny hasičů města Písek. Součástí Hlavy v Písku byla také přednáška novináře Jiřího Nádoby, působícího v týdeníku Respekt, na téma „Věříte médiím?“ v městské knihovně.