Písečtí radní schválili přistoupení k memorandu o spolupráci na efektivním rozvoji MHD v PískuMěstská hromadná doprava patří k veřejností hojně využívaným službám a její správně nastavené fungování je pro Písek velmi důležité. Je nezbytné, aby se lidé dostali včas do zaměstnání, aby mohli bez problému dojet k lékaři anebo si jen pohodlně vyhledat potřebný spoj.


Právě za tímto účelem se sešli zástupci města Písek s partnery ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s., společností BNV Consulting, s.r.o., Střední průmyslovou školou a Vyšší odbornou školou Písek a Obchodní akademií a Jazykovou školou Písek, aby započali dlouhodobou spolupráci na efektivním rozvoji městské hromadné dopravy v Písku.

„Jsem velmi rád, že se k memorandu mimo Smart kanceláře, ČSAD a BNV Consulting připojí také písecké střední školy. Je důležité, aby se na podobných projektech podílela mladá generace, která může nabídnout nové a zajímavé myšlenky,“ kvituje místostarosta města Písek Josef Knot zapojení středoškoláků.

Spolupráci na vylepšeních v duchu Smart City stvrdí zástupci všech stran podpisem memoranda, jehož znění schválila rada města na svém jednání ve čtvrtek 10. května 2018. Budou tak pokračovat ve zvyšování komfortu a zjednodušování celého systému. Partneři budou navazovat na již realizovaný projekt chytrých zastávek, které informují cestující o jízdních řádech prostřednictvím solárně napájenýchpanelů a na připravovaný projekt bezdrátového připojení k internetu. Kromě technického vybavení se však zaměří také na infrastrukturu a organizaci provozu.

„Připravujeme několik projektů, které cestování městskou hromadnou dopravou v Písku zjednoduší a ještě více zpříjemní. Zaměříme se především na systém linek a tras. Nechceme linky rušit, ale naopak bychom je chtěli zpřehlednit,“ říká Patrik Horažďovský z kanceláře Smart Písek, který je garantem oblasti mobilita.

Veškeré změny týkající se organizace provozu, které zástupci písecké kanceláře se svými partnery připraví, budou konzultovány z veřejností, což Patrik Horažďovský potvrzuje: „Již nyní máme několik modelů, jak by veřejná doprava v Písku mohla v budoucnu fungovat. Do úvah nad vznikajícími návrhy však chceme zapojit i veřejnost. Rádi bychom vyvolali diskuzi prostřednictvím našich komunikačních kanálů a chceme zorganizovat také veřejná setkání.“