Prezentační stánek Smart PísekV pátek 6. června 2023 o prvním dni píseckých slavností ,,Dotkni se Písku 2023" si naše kancelář připravila stánek ve spolupráci se Sladovnou Písek v Palackého sadech. Aktivity ve stánku jsme uzpůsobili tak, aby oslovily všechny generace.


Už od 10. hodiny ranní jste nás mohli spatřit v Palackého sadech na kraji u pošty. Spojili jsme síly se Sladovnou Písek a snažili jsme se vás i vaše nejmenší zapojit do našich projektů a aktivit. Představili jsme vám projekty, na kterých aktuálně pracujeme. Stánek byl skvělou příležitostí probrat se zájemci kanceláří Smart Písek nový projekt ReValue, na kterém spolupracujeme se Sladovnou Písek a který vznikl za podpory Evropské komise z programu Horizon Europe (2021 – 2027). Zaměřuje se na udržitelný rozvoj a plánování měst pro klimatickou neutralitu. Dále jste se mohli informovat například o třetím ročníku participativního rozpočtu města a možnostech, jak se do něj zapojit. Stejně tak bylo možné se dozvědět, jak využívat sdílená kola Nextbike nebo aplikace usnadňující motoristům parkování v Písku. 

Další z aktivit byla budka s umělou inteligencí s kouzelným sluchátkem, do kterého jste mohli položit jakoukoliv otázku a přečíst si danou odpověď nebo "strom přání", kam bylo možné zavěsit jakákoliv přání týkajících se změn ve městě. Sladovna Písek nám poskytla krásnou stavebnici s kostičkami, se kterými mohli jak děti tak dospělí postavit město podle svých představ. Také jsme prezentovali vám již určitě známou mobilní aplikaci "Můj Písek", jejíž hlavním cílem je zlepšit komunikaci města s občany a přinášet neustále aktuální informace o dění ve městě. 

Děkujeme za vaši návštěvu a zajímavé diskuze a podněty. Doufáme, že se uvidíme i příští rok již u 4. ročníku prezentačního stánku.