Smart Písek na PískovištiTéma letošního Pískoviště, které organizovala Sladovna, bylo RE_KREACE. Za Smart Písek jsme se rozhodli do akce zapojit v rámci projektu Re-Value. Naše stanoviště bylo u hradeb na Parkánech, odkud jsme měli přímý výhled na bazén. Zde jsme realizovali náš nápad "okno do budoucnosti".


Letošní ročník Pískoviště zavedl návštěvníky i do areálu městského bazénu. Jelikož se jedná o dlouhodobě nevyužívaný prostor, rozhodli jsme se v rámci aktivit projektu Re-Value k této akci připojit a interaktivní formou položit návštěvníkům otázku „Jak by se tento prostor mohl proměnit?“ na niž jsme získali spoustu zajímavých podnětů. Návštěvníci si mohli prohlédnout různorodé návrhy, z nichž některé zahrnovaly přeměnu na multifunkční sportoviště, komunitní zahradu nebo kulturní centrum. Zároveň také měli možnost na fólii umístěnou na malířském stojanu v našem stánku s přímým výhledem na bazén nakreslit, jak si představují, že by měl tento prostor vypadat.

Mnozí návštěvníci ocenili možnost vyjádřit své nápady a diskutovat o potenciálu nevyužívaného areálu s odborníky i ostatními účastníky. Diskuze se často stáčela k otázce udržitelnosti a potřebám místní komunity. Bylo zřejmé, že lidé mají zájem o projekty, které nejen oživí opuštěné prostory, ale také poskytnou hodnotné služby a aktivity pro širokou veřejnost. Pískoviště tak nejen obohatilo kulturní program města, ale také inspirovalo k novým vizím a možnostem pro budoucí rozvoj nevyužívaných městských ploch.