StartUp PitchV úterý podvečer 20.6.2023 se uskutečnil 2. ročník akce, kterou zorganizoval Smart Písek za podpory Města Písek. Začínající podnikatelé zde představili své projekty a podnikatelské záměry. Zároveň si vyměnili své zkušenosti, získali nové kontakty a navázali partnerství.


Na akci se představila řada začínajících podnikatelů, kteří měli možnost navázat nové kontakty. Zároveň se podělili o svůj příběh a prezentovali svoje podnikání Byla to vlastně taková ukázka toho, jak projekt Podnikni to! nese výsledky a podnikatelé mnohdy i studenti, které tento kurz inspiroval, začali podnikat a postavili se na vlastní nohy. Dalším bonusem bylo, že účastníci měli možnost sdílet své zkušenosti (jak dobré, tak ty špatné) a zároveň se nachytřit a rozvíjet se a také se setkat se zkušenými podnikateli. 

Cílem StartUp Pitch je krátké představení začínajících firem v různém stádiu vývoje se založením nového projektu, řešení financování v raných fázích a celá řada dalších zajímavých témat. Každý z prezentujících měl přesně minutu na to, aby svůj projekt představil, což pocházi od slova "pitch" (krátká souhrnná prezentace, která rychle a jednoduše představuje osobu, profesi, produkt nebo službu). Jeden z prezentujících, pan Lubomír Vrba, řekl: "Za mě je strašně super, že i když Písek není velké město, tak tady existuje komunita podnikatelů, která se pravidelně schází. Je moc fajn, že tady ten prostor k tomu je."

Akce se vydařila, zúčastnilo se kolem 30 prezentujících, kteří si odnesli spoustu nových myšlenek a nápadů. My doufáme, že se sejdeme na příštím ročníku!