Zakladatelé start-upů sdíleli v Písku své zkušenostiVe čtvrtek 6. června se ve zrekonstruované budově písecké knihovny uskutečnil nultý ročník konference StartUp Pitch, na které se o nástrahy i příklady dobré praxe při rozvoji nových projektů podělili zakladatelé začínajících i dnes už velice úspěšných start-upů. Akci pořádala organizační složka Smart Písek a konala se pod záštitou starostky města Písek Evy Vanžurové a Jihočeské hospodářské komory.


Nultý ročník akce StartUp Pitch nabídl koktejl velice zajímavých informací a postřehů. Od úplných začátků, přes zkušenosti s americkým akcelerátorem až po fázi generující vysoké příjmy. A nechyběly ani rady z druhé strany barikády.

V první části programu představil Lukáš Venclávek projekt Mentedy. Mentedy je globální platforma na online konzultace a měla by sloužit všem, kteří hledají kouče, poradce, lektora či mentora specializujícího se na danou oblast. Vyhledávač nelegálního softwaru Detecio pak prezentoval Písečák Lukáš Lískovec. Jeho projekt dokáže prohledávat online úložiště dat a upozornit na neoprávněně sdílené kopie filmů, hudby a dalších souborů. Služba je určena především vydavatelům. Úvodní blok zakončil Jakub Balada, jehož úspěšný start-up na stahování dat z webových stránek Apify už v příjmech překračuje hranici sta tisíc dolarů měsíčně.

Po prohlídce písecké knihovny se možnosti využití virtuální reality při koučování či nácviku nejrůznějších situací podělil Andrej Braguca z Virtual Lab a o právních nástrahách podnikání pohovořila právnička Lucie Demeterová. Program vydařeného setkání uzavřela Lenka Chrobočková z Jihočeského vědeckotechnického parku. Ta mluvila o projektu Smart akcelerátor v Jihočeském kraji, soutěži Jihoczech a podpoře začínajících podnikatelů.