URBANIADatum: 14.02.2021 Kategorie: Realizované projekty

Interaktivní výstavu pořádaná Sladovnou Písek ve spolupráci se Smart Písek, městem Písek a jejím cílem je nahlédnout pod pokličku osmi situací, se kterými se město vypořádává, a na vlastní kůži zažít, co v takových situacích obnáší být správcem města.


Město se od člověka až tak neliší. Oba nesou šrámy, vedoucí k mnoha příběhům, jež se dají vyprávět. V obou se zrcadlí nespočet tváří.”
                                                                                                                                                                             Rasmenia Massoud

Přijďte převzít správu města, naslouchejte jeho potřebám a pomozte mu růst. Centrum architektury a městského plánování (CAMP) spouští v Písku multimediální výstavu URBANIA, která vtáhne návštěvníky do reality úředníků a městského plánování. Instalace ukazuje, v čem je důležité povolání zaměstnanců radnic a státní správy. Prostřednictvím osmi situací poodhaluje dění v hlubinách úřadu a každá z těchto situací zároveň ilustruje jeden z principů, které jsou při správě města zásadní. Od 8. prosince do 25. července 2021 se každý návštěvník výstavy stane na chvíli úředníkem a na vlastní kůži zjistí, na kterých principech stojí organická a udržitelná městská správa.

Urbania | Sladovna
URBANIA: Interaktivní instalace až pro 8 návštěvníků (urbania-vystava.cz)

Výstava skončila dne 25.7.2021.