StartUp Pitch**pitch (případně elevator pitch) je krátká souhrnná prezentace, která rychle a jednoduše představuje osobu, profesi, produkt nebo službu. Tento způsob prezentace je oblíbený především u osob, které často potřebují rychle předávat důležité myšlenky. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Prezentace_ve_výtahu)


KDE A KDY?

6. 6. 2019 OD 9 DO 12 HODIN MĚSTSKÁ KNIHOVNA PÍSEK (NOVÁ BUDOVA) Alšovo náměstí 75/13, 397 01 Písek

CO VÁS ČEKÁ?

Nultý ročník setkání mladých a začínajících firem v budově nové městské knihovny. Proč právě knihovna? Protože knihovna je místem sdílení informací a setkáváním lidí z nejrůznějších oborů. Nová knihovna nabízí rovněž moderní formy spolupráce ve formě co-workingu a to je určitě přístup, který má k začínajícím firmám hodně blízko. Cílem StartUp Pitch je krátké představení začínajících firem v různém stádiu vývoje a především sdílení zkušeností (dobrých a především těch špatných) se založením nového projektu, řešení financování v raných fázích a celá řada dalších zajímavých témat. V rámci nultého ročníku se můžete těšit především na zástupce firem a projektů z oblastí spojených s internetem a IT technologiemi obecně.

Program

8:30 – Zahájení a registrace
9:00 –  Úvodní slovo / Miloš Prokýšek, Smart Písek; Roman Dub, Městská knihovna Písek
9:20 – Mentedy, Lukáš Vencálek (founder)
9:40 – Detecio, Lukáš Lískovec (co-founder)
10:00 – Apify, Jakub Balada (co-founder, COO)
10:20 – Přestávka na kávu 10:30 – Prohlídka nové budovy knihovny
11:00 – Lucie Demeterová, Právní tipy pro úspěšný start-up
11:20 – JVTP, Podpora StartUp firem
11:40 – JVTP
12:00 – Zakončení

Sekce 1 - Představení projektů
 • Mentedy

   

  Lukáš Vencálek (founder)

  Jsou situace, ve kterých Google neporadí. Mentedy pomůže najít zkušeného člověka, který to dokáže. Vytváříme globální platformu na online video konzultace, kde sjednocujeme odborníky napříč obory. Lidé si tak mohou najít poradce, konzultanta, mentora nebo lektora na pár kliknutí. Efektivně a bezpečně.

  Efektivně - od oslovení odborníka až po realizaci a platbu během několika minut. Vše na jednom místě.
  Bezpečně - dáváme pozor na to, aby byly obě strany chráněny a zároveň motivovány k úspěšnému dokončení lekce.

  V našem týmu se propojují zkušenosti ze světa vzdělávání a technologií:

  - Lukáš je zakladatel Mentedy, softwarový vývojář a člověk s nadšením pro inovaci. Podílel se na celé řadě projektů s mezinárodním dosahem.
  - David je zkušený produktový a UX designér. Má za sebou tvorbu designu desítek úspěšných webů a aplikací.
  - Michal je full-stack programátor s velkou chutí pro osobnostní rozvoj a učení se novým věcem.
  - Petr se věnuje 5 let inovacím ve vzdělávání. Má zkušenosti v programování, strojovém učení a produktovému designu. Stojí za úspěšnou vzdělávací hrou Matemág a stejnojmennou úspěšnou crowdfundingovou kampaní.

 • Detecio

  Lukáš Lískovec (co-founder)

  Věnuji se digitálnímu marketingu, analytice, CRO (conversion rate optimization) a BysDev. Tyto činnosti vedou k celkovému zefektivnění jak kampaní, tak i procesů na webu. Zlepšuji podnikání svých klientů již přes 5 let.

  Jsem Google Partner a Google Marketing Platform Trainer. Těmito oblastmi se zabývám jako freelancer, ale také v rámci mé agentury ForEcom.

  Dále působím v agentuře Optimics, kde pomáháme klientům, kteří jsou jedničky ve svém oboru posouvat svůj business díky využívání nejlepších technologií v oblasti sběru dat, analytiky, marketingu, aktivace dat, testování v rámci Google Marketing Platform,Google Cloud Platform, Google Firebase, Adobe Marketing Cloud, SAS IA.

  Pomáhám s využitím technologií, mého know-how a programátorské práce zlepšovat obchodní výsledky mých partnerů.

  Moje konzultační činnost se prolíná také koncepční fází při vývoji webů a nastavování celé podnikatelské a komunikační strategie online projektů, v čemž čerpám mimo jiné i mé zkušenosti z provozování vlastních projektů, jakým je například Detecio.

  Detecio je SAAS, které umožňuje automaticky vyhledávat a odstraňovat nelegální obsah (knihy, filmy, hudbu, software) z internetových úložišť. Manuální procházení je značně neefektivní, Detecio to zvládne během několika kliknutí.

 • Apify

  Jakub Balada, co-founder, COO

  Český startup Apify poskytuje cloudové služby na scrapování dat z webů a jejich automatické zpracování. Startup vznikl roku 2015 pod názvem Apifier. Založili ho tehdy dva spolužáci z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy. Firma prošla americkým akcelerátorem Y Combinator Fellowship a v Česku se loni ukázala svou analýzou Slevy až 80 %? Jak e-shopy kouzlí s cenami aneb Black Friday po Česku (odkaz).

Sekce 2 - Jak rozjet StartUp
 • Právní tipy pro úspěšný StartUp

  Lucie Demeterová

  Lucie Demeterová má více než 13 letou praxi. Přestože (a nebo právě proto, že) nabrala zkušenosti z nadnárodních společností, kdy pracovala pro společnost Deloitte Advisory s.r.o. a skupinu Home Credit, je právníkem, který mluví lidskou řečí. Společně se svými kolegy nyní již ve vlastní advokátní kanceláři poskytuje právní podporu podnikatelům tak, aby se mohli soustředit na růst svého podnikání. Nejlépe se orientuje v právním světě internetu a e-shopů, IT, korporátních dokumentů, smluv, GDPR a pracovního práva. Tedy ve všem, co je nezbytné pro dnešní moderní podnikání.

  Rámcový obsah prezentace:

  Budete podnikat sami nebo společně? Na co nesmím zapomenout? Jak založit s.r.o., jak podnikat jako OSVČ? Při společném podnikání nemusím zakládat společnost, a přece „společnost“ vznikne. Co to znamená a jak to ošetřit? Chci založit s.r.o., ale co budu dělat v případě, že se po roce s druhým společníkem nedohodnu na výplatě zisku, směřování podnikání, ukončení mé účasti, apod.?

  Chraňte svou značku, logo a své výrobky již od začátku Jednoduché a bezplatné kroky a tipy, jak chránit výrobky, služby, autorství, databáze, OZ a průmyslový vzor.

  Jak nastavit správně smlouvy a jiné právní dokumenty? Minimum, co musím mít.

  Co osobní údaje a slavné GDPR? Minimum, co mám dělat.

  Jak mohu oslovovat nové zákazníky? Oslovte emailem, ale pozor na nevyžádané obchodní sdělení. Oslovte telefonem, řekneme si, jak správně.

 • Podpora StartUp firem

  Jihočeský vědeckotechnický park