DopravaSdílená kola v Písku II

Datum: 01.05.2021 Kategorie: Doprava

Sdílená kola jsou dalším doplňujícím prostředkem veřejné dopravy, který bude možné pro pohyb po městě využívat. V kombinaci se stávající autobusovou dopravou se podaří dosáhnout žádoucího synergického efektu. Pohybovat se po Písku tak bude efektivnější, časově i místně variabilnější a může zaujmout i další typy cestujících,“ konstatoval Patrik Horažďovsky, garant v oblasti mobility Smart Písek.

Přečíst celé ⇾

Nové MHD v Písku

Datum: 27.01.2021 Kategorie: Doprava

Nové autobusy začnou v Písku naplno jezdit od 13. prosince, odkdy budou zároveň platit nové jízdní řády. Ve stejný termín se také spustí nový systém linkového vedení autobusů, který přinese například zjednodušení jízdních řádů a snížení počtu linek z jedenácti na šest.

Přečíst celé ⇾

Chytrá parkoviště

Datum: 01.05.2017 Kategorie: Doprava

Město Písek má v plánu postupnou rekonstrukci parkovišť a jejich zapojení do elektronického parkovacího systému, který by měl řidiče nejen informovat o volných parkovacích místech, ale dokázal by je na jednotlivá parkoviště i navádět. Pro běžné parkovací stání přímo v ulicích je pak v plánu pořídit elektronický systém, který vypočítá pravděpodobnost volného místa v konkrétní ulici.

Přečíst celé ⇾

Chytrá veřejná hromadná doprava

Datum: 01.05.2017 Kategorie: Doprava

Cestující v Písku budou mít prospěch ze zlepšení hromadné dopravy. Cílem projektu je zvýšit jejich povědomí a porozumění veřejné dopravě. Problém bude řešen organizací dopravy a zajištěním informačních prvků uvnitř i vně vozidel.

Přečíst celé ⇾