ProjektyPísek se připojil k evropskému projektu Re-Value

Datum: 17.03.2023 Kategorie: Projekty v realizaci

Město Písek se v tomto roce oficiálně připojilo k projektu Re-Value, ve kterém bude po boku vybraných evropských měst řešit na konkrétních lokalitách aplikaci urbanistických a klimatických opatření pro trvale udržitelný rozvoj s cílem vytvoření optimálně přívětivého města s důrazem na budoucí klimatickou neutralitu.

Přečíst celé ⇾

Podnikni to!

Datum: 03.03.2022 Kategorie: Projekty v realizaci

Město Písek ve spolupráci s Podnikni to! zorganizovalo v polovině září 2021 pro občany města a přilehlých obcí první kurz podnikavosti.

Přečíst celé ⇾

Zelené stěny

Datum: 03.03.2022 Kategorie: Plánované projekty

Jejich princip spočívá v tom, že ke stěně je připevněno médium (substrát, vodou nasáklá látka atp.) a z tohoto média vyrůstají živé rostliny, často několik druhů, které tvoří zajímavé barevné vzory.

Přečíst celé ⇾

SECAP: Akční plán pro udržitelnou energii a klima

Datum: 21.06.2021 Kategorie: Projekty v realizaci

Město Písek přistoupilo v roce 2017 k Paktu starostů a primátorů. Pakt starostů a primátorů v oblasti klimatu a energetiky je nejrozsáhlejší světovou iniciativu v oblasti klimatu a energetiky měst a obcí, sdružuje tisíce místních i regionálních samospráv. Jedním ze závazků v rámci tohoto paktu je vypracovat do 2 let Akční plán pro udržitelnou energii a klima.

Přečíst celé ⇾

Klimatolog města Písek

Datum: 16.06.2021 Kategorie: Plánované projekty

Účelem projektu je, aby se město naučilo efektivně pečovat o klima ve svém intravilánu i extravilánu a co nejvíce mírnilo negativní jevy spojené se současnou urbanizací. Péče o klima v rámci města je důležitým ukazatelem kvality života a neměla by být do budoucna opomíjena, proto na podnět organizační složky vznikne pozice městského klimatologa, do jehož gesce bude tato činnost spadat.

Přečíst celé ⇾

Komunitní energetika

Datum: 15.06.2021 Kategorie: Projekty v realizaci

Komunitní energetika je pojem, který se objevuje čím dále častěji. A co se za ním skrývá? Jednoduše společná výroba a spotřeba elektrické či jiné energie.

Přečíst celé ⇾

Sdílená kola v Písku II

Datum: 01.05.2021 Kategorie: Projekty v realizaci

Sdílená kola jsou dalším doplňujícím prostředkem veřejné dopravy, který bude možné pro pohyb po městě využívat. V kombinaci se stávající autobusovou dopravou se podaří dosáhnout žádoucího synergického efektu. Pohybovat se po Písku tak bude efektivnější, časově i místně variabilnější a může zaujmout i další typy cestujících,“ konstatoval Patrik Horažďovsky, garant v oblasti mobility Smart Písek.

Přečíst celé ⇾
<< předchozí 1 2 3 4 následující >>